V Sympozjum Przyrodnicze

W czwartek 24 maja 2018 roku grupa uczniów z klasy II c i II d wraz z przedstawicielami siódmych klas Szkoły Podstawowej nr 3 pod opieką p. Małgorzaty Kaczmarek uczestniczyła w V Sympozjum Przyrodniczym organizowanym przez Zespół Szkół w Resku. Tegoroczne spotkanie poświęcone było pszczołom. Podczas wykładu p. Janusza Owsianika – prezesa Koła Pszczelarskiego, młodzież miała okazję poznać sekretne życie tych owadów oraz efekty ich trudnej pracy.

W czasie trwania sympozjum uczniowie obejrzeli wystawę pszczelarską, degustowali słodkości na bazie miodu, wzięli udział w warsztatach wyrobu naturalnych kosmetyków oraz rozwiązali szereg zagadek,  grając w Escape Room. Mile spędzony czas zakończył się wspólnym grillem i pamiątkowymi zdjęciami.

Małgorzata Kaczmarek

SZKOLENIE WOPR – „BŁĘKITNY PATROL”

22 maja 2018 roku uczniowie klas trzecich Gimnazjum nr 2 wzięli udział w projekcie edukacyjnym „Błękitny Patrol”. Program był skierowany do młodzieży i dotyczył bezpiecznych zachowań i profilaktyki nad wodą. Zajęcia zostały przeprowadzone przez ratowników WOPR w Goleniowie. W pierwszej części prowadzący spotkanie omówili zakres działalności Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W drugiej części uczestnicy zajęć zdobywali wiedzę teoretyczną i pogłębiali praktyczne umiejętności z zakresu pierwszej pomocy przedlekarskiej oraz zasad bezpiecznego wypoczynku nad obszarami wodnymi. Uczniowie ćwiczyli m. in. resuscytację krążeniowo – oddechową, pozycję bezpieczną oraz doskonalili umiejętność opatrywania ran. Mogli również sprawdzić swoją wiedzę grając w grę „Wodomaniacy”. Warsztaty przebiegały w miłej atmosferze, a ich uczestnicy otrzymali dyplom uczestnictwa.

E. Baran

Ekologicznie zakręceni?


Tradycją Gimnazjum nr 2 wpisaną w tydzień działań ekologicznych towarzyszących EKOFILM-owi stał się konkurs „Ekozabawy językowe”, który od 12 lat przyciąga do naszej szkoły gimnazjalistów z całego miasta.

8 maja 2018 r. w ZSO odbyło się kolejne spotkanie językowych ekomaniaków. Wzięło w nim udział pięć grup z trzech nowogardzkich gimnazjów. Pasjonaci ekologii i języka polskiego zmierzyli się w ośmiu konkurencjach, które związane były z fauną i florą ukrytą w polskiej frazeologii.

Dwa z zaproponowanych zadań wymagały wcześniejszego przygotowania,  ale zarówno piosenki ekologiczne stworzone przez uczniów, jak i stroje z surowców wtórnych, zyskały uznanie jury i duży aplauz wszystkich uczestników, a obie konkurencje określono mianem nietuzinkowych, bowiem uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością i kreatywnością, a także znajomością najnowszych modowych trendów.  

Konkurs przebiegał w miłej i humorystycznej atmosferze, która zachęciła uczestników do dalszego działania na rzecz ochrony środowiska, a organizatorki – Pani Anna Nowosielska i Pani Anna Bitenc  po raz kolejny utwierdziły się w przekonaniu, że nauka przez zabawę przynosi najwięcej korzyści i integruje młodzież.

Czy uczniowie biorący udział w naszym konkursie są ekologicznie zakręceni, czy raczej artystycznie, przekonajcie się sami, oglądając galerię zdjęć z tego niecodziennego wydarzenia.

Zwycięskiej drużynie – gimnazjalistom za Szkoły Podstawowej nr 1 - serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę.

Organizatorki

KONKURS WIEDZY O ZIEMI NOWOGARDZKIEJ

 

KONKURS WIEDZY O ZIEMI NOWOGARDZKIEJ - "NOWOGARD - Przeszłość i Teraźniejszość"

 

3 maja br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowogardzie odbyła się XXII edycja konkursu wiedzy o Ziemi Nowogardzkiej "NOWOGARD - Przeszłość i Teraźniejszość".

Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy o historii Nowogardu i Gminy Nowogard oraz rozbudzenie zainteresowania współczesnymi problemami społeczno- gospodarczymi Ziemi Nowogardzkiej.

Do konkursu przystąpiło 26 uczniów ze szkół podstawowych oraz 14 z gimnazjów.

Gimnazjum nr 2 reprezentowały uczennice klas III: Sara Olkowska Paula Kolibska, Kaja Kowalska, które przeszły do II etapu oraz dwie uczennice klas II.

W kategorii gimnazjum:

I miejsce zajęła Sara Olkowska, Gimnazjum nr 2

II miejsce zajął Hubert Jasiński , Oddziały Gimnazjalne przy SP 4

III miejsce zajął Paweł Sikora, Oddziały Gimnazjalne przy SP 1

 

Laureaci konkursu zostali wyróżnieni pamiątkowymi dyplomami oraz otrzymali atrakcyjne nagrody.

 

Edyta Bosiacka