Konkurs Wiedzy o Kulturze Świata Antycznego 2018


„Małe szanse są często początkiem wielkich przedsięwzięć.”

Demostenes

Uczniowie Gimnazjum nr 2 w Nowogardzie po raz piąty brali udział w konkursie  „Wiedzy o Kulturze Świata Antycznego” dla szkół gimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego. Konkurs odbył się pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz Kuriera Szczecińskiego w ramach projektu edukacyjnego Akademia Antyczna.

Konkurs był dwuetapowy. I etap odbył się w szkole, każdy uczestnik musiał odpowiedzieć na 20 pytań testowych oraz przygotować dwie prace plastyczne z wykorzystaniem złotego środka. Najlepsza trójka Maja Buriak kl. IIB, Michalina Kiryk IIB i Kacper Porada kl. IID osiągnęła wystarczającą ilość punktów umożliwiając sobie tym samym udział w II etapie konkursu. Sukces bardzo nas ucieszył gdyż do drugiego etapu dostało się dziewiętnastu uczestników w tym nasi reprezentanci.

II etap odbył się 22 marca 2018 roku w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Szczecinie. Etap był złożony i znacznie trudniejszy. Ten etap składał się z dwóch części.

 W pierwszej części uczestnicy rozwiązywali test wyboru w którym musieli wykazać się  wiedzą z zakresu historii sztuki. W drugiej części ustnej wszyscy zmagali się z pytaniami z zakresu mitów oraz interpretacji tekstów źródłowych. Z pośród naszych reprezentantów najlepszy wynik uzyskał Kacper Porada zajmując 12 miejsce. Pozostali uczestnicy, również zajęli wysokie miejsca. Serdecznie granulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 I. Pędziwiatr

Inter Eko 2018

W związku ze zbliżającym się Festiwalem Filmów Ekologicznych EKOFILM, dnia 25 kwietnia 2018 uczniowie Gimnazjum nr 2 wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego INTER-EKO, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II w Nowogardzie. Konkurs miał na celu popularyzację wiedzy z zakresu ekologii i języka angielskiego oraz propagowanie ochrony środowiska.

Do konkursu przystąpiły trzy drużyny z nowogardzkich szkół: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 4 oraz Gimnazjum nr 2. W pierwszej części konkursu uczniowie rozwiązywali test o tematyce ekologicznej w języku angielskim. W drugiej części używając pasteli do tkanin uczniowie tworzyli nadruk na koszulkach po czym ustnie prezentowali efekty swojej pracy. Drużyna Gimnazjum nr 2 w składzie Izabela Bojanowicz, kl. IIIa, Hanna Kucal, kl. IIIc, i Mateusz Rączka, kl. IIIb, poradziła sobie doskonale! Bardzo dobrze rozwiązany test, oryginalny pomysł na koszulkę oraz niesztampowy sposób jej prezentacji złożyły się na uzyskanie najwyższej lokaty w konkursie!

Gratulujemy!

K. Durska

Rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne

 

Egzamin gimnazjalny w tym roku odbywa się w dniach: 18, 19 i 20 kwietnia. Na początek uczniowie zmierzyli się z testem z części humanistycznej, potem z matematyczno-przyrodniczej. W piątek czeka ich test z języka obcego. Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2018 zostaną ogłoszone 16 czerwca. Dobry wynik na egzaminie gimnazjalnym 2018 to przepustka do szkoły średniej.

Konkurs ,,Co wiemy o Nowogardzie?”

W świetlicy szkolnej odbył się konkurs pt.: ,,Co wiemy o Nowogardzie?” Celem konkursu było przede wszystkim sprawdzenie wiedzy uczniów na temat Ziemi Nowogardzkiej – jej dziejów oraz zagadnień współczesnych. Do konkursu przystąpiło 28 uczniów. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Uczniowie w nagrodę otrzymali punkty dodatnie z zachowania.

Zwycięzcy konkursu:

Miejsce I Nikola Hendel

Miejsce II Aleksandra Kaczmarek

Miejsce III Amelia Labocha, Katarzyna Duda, Wiktoria Sosnowska, Kalina Kaczmarek, Piotr Żelazowski

Pozostali uczestnicy konkursu:

Piotr Saja, Aleksandra Żurek, Klaudia Dobosz, Adrian Kwiatkowski, Marcel Skibiński, Oliwia Feliksiak, Kornelia Maknia, Michał Puszcz, Radosław Ciechanowski, Dominik Solarski, Marek Kowalczyk, Michał Chróścicki, Kryspin Chanarz, Karolina Wierzbicka, Oliwia Toruńska, Julia Kałka, Wiktoria Maślak, Miłosz Borowiecki, Karolina Sosnowska, Amelia Powirska, Nikola Tylkowska.

Serdecznie gratuluję wiedzy!

wychowawca świetlicy

Edyta Wieczorek