Interdyscyplinarna Konferencja Samorządów Uczniowskich

W dniach 24-26.10. 2018 r. w V LO im. Adama Asnyka w Szczecinie odbyła się po raz trzeci „ Xu- Interdyscyplinarna Konferencja Samorządów Uczniowskich”. My też tam byliśmy. Gimnazjum nr 2 reprezentowali Saja Aleksandra, Kiryk Michalina, Pertkiewicz Małgorzata oraz Filip Gadzaliński. Reprezentanci  II Liceum Ogólnokształcącego Soszka Julia, Paś Julita oraz Jankowiak Marcel.

W tym roku organizatorzy postawili przed uczestnikami konferencji jedno zadanie do zrealizowani . Uczestnicy mieli opracować projekt o motywie ekologicznym, który można wdrożyć w szkołach.

Pierwszego dnia odbyła się  integracja uczestników w poszczególnych grupach. Najlepszą integracją jest współpraca o czym dobrze wiedzieli organizatorzy Xu. Wyszliśmy ze szkoły stając się jednocześnie uczestnikami gry ulicznej „Szczecin Variété” punktem docelowym stał się budynek Wydziału Filologii Uniwersytetu Szczecińskiego tam po krótkim odpoczynku nastąpiła praca w sekcjach nad pierwszym tematem konferencji.

Drugiego dnia uczestniczyliśmy w ciekawych warsztatach m.in.” Teksty medialne-zasady skutecznej komunikacji” warsztat ten prowadziła Dr Agnieszka Szlachta adiunkt w Zakładzie Mediów i Komunikowania na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego, „No waste!” ten warsztat był prowadzony przez dwie wolontariuszki „Erasmus+”, „Creative Writing” zajęcia prowadził Dr Andrew Tomlinson oraz „Młodzież w samorządzie” ten warsztat prowadzili przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta. Po wykładach wróciliśmy do dalszej pracy w sekcjach.

Ostatni dzień był bardzo emocjonujący ponieważ wszyscy czekali na wyniki który team wygrał. Swoje projekty wszystkie grupy przedstawiły w Sejmiku Zachodniopomorskim. 

 

Przejmij inicjatywę !

 

                                                   Samorząd Uczniowski Gimnazjum i Liceum

Opiekunowie:

Izabella Pędziwiatr, Marek Dobrowolski

Ze Sportu

Odbyły się pierwsze zawody sportowe w roku szkolnym 2018/2019. 21.09.2018r odbył się turniej piłkarski chłopców w roczniku 2003/2005. Pomimo likwidacji naszego gimnazjum a co za tym idzie mniejszego wyboru zawodników do drużyny nasza szkoła wystawiła reprezentację. W turnieju  w którym wystąpiło 9 zespołów,  nasi reprezentanci zajęli 4 miejsce, uzyskując następujące wyniki :

Gimnazjum nr 2 – SP nr 4 z oddz. gimnazjalnymi 1:1

Gimnazjum nr2 – SP Długołęka z oddz. gimnazjalnym 1:0

Pomimo następującego bilansu tj. remisu z późniejszym zwycięzcą turnieju oraz zwycięstwa nie udało się awansować do finału.

Op. J. Jackowski


 

 

 

W dniu 01.10.2018r na stadionie miejskim i przyległym terenie odbyły się sztafetowe biegi przełajowe. Drużyna chłopców naszego gimnazjum nr 2 zajęła : I miejsce. Zwycięski zespół to :

Adrian Lisiecki, Dominik Solarski, Mateusz Gnych, Wojciech Michalski, Bartosz Gronowski, Michał Gęs, Kacper Porada, Piotr Żelazowski, Jurek Szymon, Kryspin Mizuło, Marek Kowalczyk, Filip Witaszczyk, Gustaw Klukowski, Bartłomiej Motłoch, Miłosz Borowiecki, Daniel Karólczak.

Op. J. Jackowski 

SUKCES NATALII LUBERADZKIEJ

Dnia 07.10.2018 odbył się V Nowogardzki Bieg Uliczny. Jak co roku nasi uczniowie brali w nim udział. Najwyższe podium w kategorii klas 7 i 8 oraz klas  gimnazjalnych przypadło uczennicy Natalii Luberadzkiej. Po pokonaniu dystansu 1600m na metę przybiegła pierwsza.

Natalia jest uczennicą, która po raz piąty bierze udział w nowogardzkich biegach i po raz piąty znajduje się w pierwszej trójce najlepszych biegaczek. Serdecznie gratulujemy Natalii i życzymy dalszych sukcesów.

I. Szymańska

Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2018


„Bez społeczeństwa obywatelskiego nie ma demokracji.”

 

08 października 2018 roku w ZSO odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Do przeprowadzenia wyborów powołano Szkolną Komisję Wyborczą.

Frekwencja wyniosła 85 % .W głosowaniu wzięło udział 114 uczniów.

 

O to skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2018/2019

 

Saja Aleksandra – przewodnicząca

Pertkiewicz Małgorzata – zastępca

Gadzaliński Filip – skarbnik

 

Członkowie :

- Kiryk Michalina

- Kostrzanowska Kinga

- Kwinta Paula

- Porada Kacper

- Załuska Jakub

I. Pędziwiatr