O KROK OD FIANAŁU WOJEWÓDZKIEGO!


Aleksandra Mościńska i Maja Kowalska to uczennice, które reprezentowały nasze gimnazjum w indywidualnych biegach przełajowych. Biegi odbyły się 9 kwietnia 2015 roku w Goleniowie.

Trasa biegu była bardzo długa i wyczerpująca, dziewczęta musiały przebiec 1000m. Obydwie zawodniczki były o krok od awansu do finału wojewódzkiego.

A. Mościńska z czasem 4.01 zajęła szóste miejsce, zaś M. Kowalska z czasem 4.03 przybiegła na metę jako siódma. Do finału wojewódzkiego awansowało pięć pierwszych zawodniczek.

Warto wspomnieć, iż Majka jest uczennicą pierwszej klasy gimnazjum, co daje jej szansę na zwycięstwo w następnych latach. Na co z niecierpliwością będziemy czekać.

Op. I. Szymańska - Głowicka

TURNIEJ COCA – COLA CUP (DZIEWCZYNY)


W marcu ruszyła pełną parą 17 edycja Coca-Cola Cup, jest to turniej piłkarski organizowany dla młodzieży. W tym roku o udział w wielkim finale i wyjazd na międzynarodowy obóz treningowy rywalizuje 3948 drużyn – najwięcej w historii turnieju w obecnej formule szkół gimnazjalnych.


Organizatorem I rundy kwalifikacyjnej dziewcząt było nasza szkoła Gimnazjum nr 2. Mecze odbyły się 24 marca 2015 roku. Rywalizację podjęło 5 drużyn w tym reprezentacja naszego gimnazjum składająca się z: A. Mościńskiej, D. Miłek, M. Korszeń, N. Szmyt,        W. Górskiej, A. Żarobowicz, M. Pakulskiej, N. Torun, W. Kozieł, W. Bańkowskiej.

Po kilku godzinnych zmaganiach rywalizacja zakończyła się następująco:

I miejsce – Gimnazjum nr 2 w Nowogardzie

II miejsce – Gimnazjum nr 1 w Nowogardzie

III miejsce – Gimnazjum w Maszewie

IV miejsce – Gimnazjum z Drawska Pomorskiego

V miejsce – Gimnazjum w Osinie

Zajęcie pierwszego miejsca i awans do II rundy to wielki sukces dla naszych zawodniczek.  Czekamy na dalsze rozgrywki i życzymy powodzenia!!!

Opiekun I. Szymańska – Głowicka

Wielkanocny kiermasz w szkole


W dniu 31 marca 2015 roku tradycyjnie w naszej szkole odbył się kiermasz wielkanocny. Kiermasz to przedsięwzięcie, w którym uczniowie i nauczyciele cenią sobie oryginalną kreatywność i twórcze zaangażowanie. W ofercie kiermaszu znalazły się m.in. kartki świąteczne, ozdoby wielkanocne, wydmuszki i stroiki.

 

Pieniądze pozyskane z kiermaszu zostaną przeznaczone na zakup przyborów i materiałów do świetlicy szkolnej. Składamy serdeczne podziękowania uczniom i nauczycielom za wspaniałą współpracę.


Organizatorzy

E. Wieczorek, A. Borzeszkowska, M. Banasiak, I. Pędziwiatr, M. Piotrowicz

Zajęcia profilaktyczne


27 marca w Gimnazjum nr 2 gościliśmy panią Klaudie Gieryń – policjantkę, która poprowadziła zajęcia profilaktyczne. Zajęcia te dotyczyły uzależnienia od nikotyny. W przyjazny, dostępny i interesujący młodzież sposób poruszyliśmy problem, z którym jako szkoła wciąż się borykamy,  jakim jest palenie papierosów.


Na zajęciach tych można było się dowiedzieć jak nikotyna wpływa na organizm młodego, rozwijającego się człowieka i  jakie są negatywne skutki palenia papierosów. Można było również poznać metody rzucania palenia na przykładzie znanych osób ze świata muzyki rozrywkowej. Każda taka inicjatywa pozostawia jakiś ślad w młodych ludziach, którzy zaczynają bardziej troszczyć się o swoje zdrowie.

Katarzyna Wasyluk