Dzień Otwarty Szkoły

(FOTORELACJA Z DNIA OTWARTEGO)

 

Tyle możemy, ile umiemy.

20 marca 2015 roku w progach naszej szkoły powitaliśmy przyszłych kandydatów. Szóstoklasistów
 i ich opiekunów, którzy przyszli na Dzień Otwarty otoczyła wiosenna atmosfera. Na ten dzień uczniowie i nauczyciele zaplanowali wiele atrakcji. Odwiedziło nas bardzo dużo szóstoklasistów zapoznając się z ofertą edukacyjną gimnazjum na rok szkolny 2015/2016. W oprowadzaniu po szkole towarzyszyli im nasi uczniowie, którzy opowiadali, co ciekawego dzieje się w naszej szkole.
W gabinetach i salach lekcyjnych zaprezentowane zostały projekty edukacyjne.


Szóstoklasisto kończysz szkołę podstawową, czeka na Ciebie teraz nowa przygoda w Gimnazjum. Zapewne nie możesz się już doczekać nowych wrażeń, dlatego zapraszamy Cię gorąco do naszej szkoły!


Dzień Otwarty dla rodziców szóstoklasistów odbył się 23 marca 2015 roku. Głównym założeniem spotkania było przybliżenie szkoły rodzicom. W programie spotkania była kawiarenka, część artystyczna, zwiedzanie szkoły oraz przedstawienie w języku niemieckim w sali teatralnej.

Dziękujemy za odwiedziny wszystkim Gościom.

E. Wieczorek, A. Borzeszkowska

Zaćmienie Słońca na dniach otwartych Gimnazjum nr 2

(FOTORELACJA Z DNIA OTWARTEGO)


Uczniowie w czasie obserwacji

Dnia 20 marca 2015 r. w Gimnazjum nr 2 odbył się dzień otwarty. W programie dnia otwartego znalazły się następujące imprezy:  

- przedstawienie teatralne - "Bajka w języku niemieckim",
- zabawy logiczne - "Gimerko",
- angielski na wesoło,
- prezentacja projektu - "Muzyka heavy metalowa",
- konkurs - "Zagadki biologiczne",
- prezentacja - "Poznaj swoje miasto",
- spotkanie w klubie krótkofalarskim SP1KMK,
- zawody sportowe.

W czytelni działała kawiarenka dla nauczycieli. O godzinie 10:15 odbył się apel na forum szkoły, gdzie dyrektor szkoły p. Leszek Becela powitał  przybyłych gości.

Zdjęcie wykonane za pomocą szkolnego teleskopu

Kulminacyjnym momentem dnia otwartego było spotkanie na placu apelowym, gdzie uczniowie obserwowali niecodzienne zjawisko astronomiczne jakim jest zaćmienie Słońca. Obserwacje odbywały się przy użyciu specjalnie przygotowanego teleskopu astronomicznego jak i specjalnych okularów do obserwacji Słońca.  Zainteresowanie obserwacją było ogromne. Warunki pogodowe były wyśmienite, więc każdy z przybyły gości mógł się nacieszyć widokiem tego zjawiska. Do następnego spotkania…

W klubie krótkofalarskim SP1KMK

Szymon Grygowski

Podsumowanie WOŚP


11 stycznia 2015 r. odbył się 23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki gorącym serduszkom całej społeczności uczniowskiej ZSO, dyrekcji, gronu pedagogicznemu oraz obsłudze administracyjnej udało się nam uzbierać kwotę 842 zł.
Serdecznie dziękujemy za wsparcie tego szczytnego celu i do zobaczenia za rok.

Joanna Dzikowska

„ZDROWE ŻYWIENIE – JAK TO UGRYŹĆ?”

Podstawowe zasady racjonalnego żywienia

Czy można jeść obiad o 20.00, jakie posiłki są najlepsze, co i jak robićz mlekiem i przetworami, co to  piramida żywieniowa? Na te i wiele innych pytań uczniowie otrzymali odpowiedź podczas zajęć z Panią Katarzyną Pastusiak, absolwentką naszego liceum, obecnie studentką Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Podczas spotkań z młodzieżą  zaprezentowała  piramidę żywienia, która stanowi podstawę planowania codziennego jadłospisu tak, aby dieta była zbilansowana i bogata we wszystkie składniki odżywcze. Opowiedziała także o zdrowym odżywianiu, zachęcała do świadomej rezygnacji ze szkodliwych dla zdrowia produktów.

Uczniowie  otrzymali  wiele cennych wskazówek dotyczących zasad zdrowego odżywiania. Dla Pani Kasi zdrowy styl życia jest nie tylko sposobem życia ale i pasją pasja, którą realizuje.

Zarówno podczas zajęć z licealistami  i gimnazjalistami panowała serdeczna, miła atmosfera, zainteresowani uczniowie mogli porozmawiać ze specjalistką również po zajęciach. Cykl warsztatów dla uczniów II Liceum Ogólnokształcącego, Gimnazjum nr 2 w Nowogardzie odbył się  27,28,29.02.2015 oraz 3.03 i 4.04.2015 roku.

A. Sikorska