Walentynowy kiermasz ciast i kartek


Dnia 13.02.2015 na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących odbył się Walentynowy kiermasz ciast i kartek. Pomysłodawczyniami akcji były uczennice klasy 3C: Natalia Watermann, Karolina Dolega i Mariola Mrówka.


Cały dochód ze sprzedaży został przeznaczony na wsparcie ciężko chorej siostrzenicy jednego z uczniów Gimnazjum nr 2. Serdecznie dziękuję uczennicom za cały wysiłek włożony w przygotowania oraz wszystkim tym, którzy przyłączyli się do akcji.

Katarzyna Wasyluk

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

16 grudnia 2014 roku w Szczecinie odbył się etap rejonowy XXIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Nasze gimnazjum reprezentowała zwyciężczyni etapu szkolnego, Joanna Grygowska z klasy III E. Warunkiem udziału w etapie rejonowym było przeprowadzenie akcji sportowej wśród uczniów i przedstawienie sprawozdania z jej przebiegu.

W drugiej części Joasia odpowiadała na 30 pytań z zakresu tematyki olimpiady. Udział w tym etapie zakończył się dla uczennicy sukcesem. Pokonała konkurencję, zajmując I miejsce i tym samym została zakwalifikowana do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w marcu 2015 roku.

opiekun Szkolnego Koła PCK
Magdalena Soroka-Banasiak

Wycieczka mikołajkowa


11 grudnia 2014 roku uczniowie klas pierwszych gimnazjum wybrali się na wycieczkę do Szczecina. Młodzież rozpoczęła wycieczkę od zwiedzania ,,Podziemnego Szczecina", czyli największego cywilnego schronu w Polsce.