WIGILIA SZKOLNA


Zgodnie z naszą szkolną tradycją również i w tym roku spotkaliśmy się 17 grudnia na wieczorze wigilijnym.  W cudownej i niepowtarzalnej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia mieliśmy okazję do przeżywania dnia narodzin Jezusa.  Gościliśmy również uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.  Ci pierwsi zostali przez nas obdarowani niezwykłym prezentem jaki można było kupić po zorganizowaniu przez Radę Rodziców kiermaszu z wypiekami domowymi.


Po obejrzeniu pełnego ciepła i radości przedstawienia, którego koordynatorem była siostra Tomasza, mieliśmy okazję do złożenia sobie świątecznych życzeń i przełamania się opłatkiem. Wyborne pierogi z kapustą i grzybami oraz stoły uginające się pod ciężarem wszelkich słodkości, nie pozwoliły nikomu wyjść z pustym żołądkiem.


Dzięki ogromnej pomocy wielu uczniów i nauczycieli mogliśmy cieszyć się tym prawdziwie świątecznym wieczorem tak aby społeczność szkolna była jeszcze bardziej zżyta i bliżej siebie.

Katarzyna Wasyluk

Niezwykła lekcja


03 grudnia 2014 roku, o godzinie 6:00 wyjechaliśmy z parkingu szkolnego na wycieczkę do Berlina. Po drodze w  Szczecinie,  zabraliśmy przewodnika pana Wrzesława  Mechło. Pan przewodnik był bardzo mądry, opowiedział nam bardzo dużo ciekawych rzeczy w niezwykle ciekawy sposób nie zanudzając nas  ;-).

Po przybyciu na miejsce udaliśmy się na krótki spacer  po mieście, zwiedzając otaczające go zabytki. Wstąpiliśmy do katedry katolickiej Świętej Jadwigi. Następnie udaliśmy się do muzeum Pergamon. Muzeum Per­ga­moń­skie to nie­jako trzy muzea w jed­nym. Gro­ma­dzi ono i pre­zen­tuje kolek­cje na nastę­pu­ją­cych eks­po­zy­cjach: Zbiory Sztuki Sta­ro­żyt­nej, Muzeum Azji Przed­niej, Muzeum Sztuki Islamskiej. Oglądaliśmy tam wiele starożytnych eksponatów Brama Isz­tar-Stela z Kodek­sem Ham­mu­ra­biego – kopia (Ory­gi­nał w Luwrze) Brama z Miletu i najbardziej kolorowy  Pokój z Aleppo
Spędziliśmy tam około 2 godzin.