Turniej Piłki Ręcznej Chłopców


III miejsce w Mikołajkowym Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców

Dnia 6 grudnia w Gimnazjum numer 3 w Nowogardzie, odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej Szkół Gimnazjalnych, w którym brali udział chłopcy z czterech drużyn! Turniej zorganizowany został przez Pana Bogdana Sobolewskiego w ramach działalności UKS „Gimnazjum Trójka” z Nowogardu. Rywalizację wygrali chłopcy z Gimnazjum numer 3 z Nowogardu, drugie miejsce zajęła drużyna Gimnazjum z Bierzwnicy, trzecie miejsce zajęli chłopcy z naszego Gimnazjum w składzie: Patryk Białasiewicz, Jędrzej Bosiacki, Karol Płaczek, Bortnik Szymon, Patryk Ogorzałek, Natan Jeremicz, Lasocki Mateusz, Nikodem Woźniak. Czwarte miejsce zajęło Gimnazjum z Osiny.


Przyznane  zostały również nagrody indywidualne, najlepszym zawodnikiem został Filip Jarota z Osiny, najlepszym bramkarzem Mikołajkowego Turnieju został zawodnik z Gimnazjum numer 3 z Nowogardu Karol Kolles, a najlepszym strzelcem został Nikodem Woźniak z naszego Gimnazjum. Nikodem strzelił łącznie 17 bramek w trzech rozegranych meczach.


opiekun A. Lubczyńska

96 Rocznica Odzyskania Niepodległości

„Chcemy Polski niepodległej, abyśmy tam mogli urządzić życie lepsze i sprawiedliwsze dla wszystkich”.

Józef Piłsudski 

W naszej historii był taki smutny czas, gdy na 123 lata Polska utraciła niepodległość. Dzięki zaborcom zniknęliśmy z map świata, ale Polacy pozostali… .Dążyli różnymi sposobami do odzyskania wolności. Ten trud został wynagrodzony. 11 listopada 1918 r. Polska odzyskała wolność. Przez szacunek dla przeszłości dzień ten czcimy jako Narodowe Święto Niepodległości.