Wybory - Samorząd Uczniowski

 

‘’...Samorząd – to właśnie praca, aby jednakowo dobrze działo się wszystkim, którzy razem pracują, uczą się i pół dnia razem spędzają, żeby jeden drugiego nie krzywdził, nie przeszkadzał, nie dokuczał, nie wyśmiewał, a przeciwnie, żeby świadczył posługi, pomagał, opiekował się i pilnował porządku...”

Janusz Korczak

13 października 2014 roku odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Jak co roku wywołały one wielkie emocje wśród uczniów. Wybory były poprzedzone kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy w formie plakatów. Do przeprowadzenia wyborów powołano Szkolną Komisję Wyborczą w składzie: Natalia Watermann, Karolina Dolega.


W dniu głosowania panowała niezwykła atmosfera. Poszczególne klasy głosowały na kandydatów w sali teatralnej.

Liczba osób uprawnionych do głosowania – 384 uczniów, w samym głosowaniu udział wzięło 350 uczniów. Ważnych głosów oddano - 345, nieważnych – 5.


Samorząd Uczniowski składa się z następujących osób: Aleksandra Grzesiak, Aleksandra Gibka, Paulina Skubała, Piotr Wiśniewski, Daria Solarska, Aleksandra Mościńska, Sandra Rauhut, Amanda Puszcz, Tomasz Zarański, Roksana Prask.

Nowym członkom Samorządu Uczniowskiego serdecznie gratulujemy, pozostałym kandydatom życzymy powodzenia za rok.

I. Pędziwiatr, E. Wieczorek 

Turniej Orlika o Puchar Premiera RP

W miesiącu wrześniu i październiku odbyły się kolejne etapy 5 Turnieju Orlika o Puchar RP. Nasi uczniowie z rocznika 2001 po raz drugi z rzędu wygrywając kolejne eliminacje zakwalifikowali się do finału wojewódzkiego, który odbył się w Szczecinku.