SPRZĄTANIE ŚWIATA 2018


„Akcja segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”

Dnia 21 września uczniowie naszej szkoły dołączyli do ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata 2018. Tegoroczna akcja była jubileuszową - to już dwudziesty piąty raz, gdy pokazujemy, że nie pozostajemy obojętni na czystość miejsca, w którym żyjemy!


Głównym celem tegorocznej edycji było wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów, które jest kluczowym ze względu na lepsze wykorzystanie „zamrożonych” zasobów w odpadach. Tym sposobem wskazujemy na poszanowanie środowiska, konieczność oszczędzania  energii i wody. 

Co więcej, segregacja odpadów jest także jedną z podstaw Gospodarki Obiegu Zamkniętego (Circular Economy), którą wdrażają Polska i wszystkie inne państwa Unii Europejskiej.

Koordynatorem akcji Sprzątanie Świata 2018 na terenie gminy Nowogard był wydział GKMiOŚ, który zapewnił nam worki, jednorazowe rękawice oraz odbiór wszystkich zebranych śmieci.

opiekun SK LOP Katarzyna Durska

Uroczysty apel z okazji rozpoczęcia Roku Szkolnego

 

Wszystko dobre, co się dobrze kończy. Niestety, skończyły się wakacje. Pamiętajmy jednak o tym, że dobre, miłe i fajne rzeczy przydarzają się nam nie tylko w czasie wakacji, ale także mogą nas spotkać podczas roku szkolnego, tu, w naszej szkole.

W imieniu Samorządów Uczniowskich życzymy wielu sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym. Nauczycielom wyrozumiałości  i cierpliwości, a Wam, koledzy i koleżanki, zapału w zdobywaniu wiedzy.

I. Pędziwiatr

Spotkanie Młodych w Skrzatuszu

Młodzież gimnazjalna w dniu 15 września 2018 r. wzięła udział w spotkaniu młodych w Skrzatuszu. Tegoroczny temat spotkania to „ Bóg jest młody!”. Młodzi ludzie mogli wspólnie uwielbiać Boga poprzez śpiew i taniec pod przewodnictwem zespołu „ Siewcy Lednicy” oraz możliwość rozmowy – zadawania pytań bp Edwardowi Dajczakowi.

s. Mirona

Zakończenie roku szkolny 2017/2018


„Lato, lato, lato czeka

Razem z latem czeka rzeka

Razem z rzeką czeka las…”

 

22 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. Tego dnia wszystkim dopisywał humor -czuliśmy już wakacje. Po odśpiewaniu hymnu głos zabrał pan dyrektor Leszek Becela w kilku słowach podsumował miniony rok szkolny jednocześnie życzył wspaniałych wakacji a przede wszystkim bezpiecznych.

Na uroczystym apelu wiceburmistrz Pan Krzysztof Kolibski w imieniu burmistrza Roberta Czapli wręczył uczennicom Malwinie Oślizło oraz Izabeli Bojanowicz nagrodę „Młody Talent Ziemi Nowogardzkiej”.  


Rada Rodziców w tym roku szkolnym postanowiła przyznać stypendium uczennicom za godne reprezentowanie szkoły i gminy. Stypendia otrzymały: Sara Olkowska oraz Nikola Wielowska.

Były też smutne chwile młodsza część społeczności uczniowskiej pożegnała uczniów klas trzecich. Pan dyrektor wraz z wychowawcami wręczył najlepszym uczniom świadectwa
z wyróżnieniem, a także nagrody za udział w konkursach.

Nauczyciele wychowania fizycznego podziękowali uczniom za reprezentowanie szkoły i osiągnięcie wysokich wyników w zawodach sportowych. Samorząd Uczniowski nagrodził osoby najbardziej angażujące się w życie szkoły.  Nagrody wręczyła pani Izabella Pędziwiatr opiekun SU. Po części oficjalnej wszyscy udali się wraz z wychowawcami do swoich klas.

I. Pędziwiatr