Inter Eko 2018

W związku ze zbliżającym się Festiwalem Filmów Ekologicznych EKOFILM, dnia 25 kwietnia 2018 uczniowie Gimnazjum nr 2 wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego INTER-EKO, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II w Nowogardzie. Konkurs miał na celu popularyzację wiedzy z zakresu ekologii i języka angielskiego oraz propagowanie ochrony środowiska.

Do konkursu przystąpiły trzy drużyny z nowogardzkich szkół: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 4 oraz Gimnazjum nr 2. W pierwszej części konkursu uczniowie rozwiązywali test o tematyce ekologicznej w języku angielskim. W drugiej części używając pasteli do tkanin uczniowie tworzyli nadruk na koszulkach po czym ustnie prezentowali efekty swojej pracy. Drużyna Gimnazjum nr 2 w składzie Izabela Bojanowicz, kl. IIIa, Hanna Kucal, kl. IIIc, i Mateusz Rączka, kl. IIIb, poradziła sobie doskonale! Bardzo dobrze rozwiązany test, oryginalny pomysł na koszulkę oraz niesztampowy sposób jej prezentacji złożyły się na uzyskanie najwyższej lokaty w konkursie!

Gratulujemy!

K. Durska

Rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne

 

Egzamin gimnazjalny w tym roku odbywa się w dniach: 18, 19 i 20 kwietnia. Na początek uczniowie zmierzyli się z testem z części humanistycznej, potem z matematyczno-przyrodniczej. W piątek czeka ich test z języka obcego. Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2018 zostaną ogłoszone 16 czerwca. Dobry wynik na egzaminie gimnazjalnym 2018 to przepustka do szkoły średniej.

Konkurs ,,Co wiemy o Nowogardzie?”

W świetlicy szkolnej odbył się konkurs pt.: ,,Co wiemy o Nowogardzie?” Celem konkursu było przede wszystkim sprawdzenie wiedzy uczniów na temat Ziemi Nowogardzkiej – jej dziejów oraz zagadnień współczesnych. Do konkursu przystąpiło 28 uczniów. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Uczniowie w nagrodę otrzymali punkty dodatnie z zachowania.

Zwycięzcy konkursu:

Miejsce I Nikola Hendel

Miejsce II Aleksandra Kaczmarek

Miejsce III Amelia Labocha, Katarzyna Duda, Wiktoria Sosnowska, Kalina Kaczmarek, Piotr Żelazowski

Pozostali uczestnicy konkursu:

Piotr Saja, Aleksandra Żurek, Klaudia Dobosz, Adrian Kwiatkowski, Marcel Skibiński, Oliwia Feliksiak, Kornelia Maknia, Michał Puszcz, Radosław Ciechanowski, Dominik Solarski, Marek Kowalczyk, Michał Chróścicki, Kryspin Chanarz, Karolina Wierzbicka, Oliwia Toruńska, Julia Kałka, Wiktoria Maślak, Miłosz Borowiecki, Karolina Sosnowska, Amelia Powirska, Nikola Tylkowska.

Serdecznie gratuluję wiedzy!

wychowawca świetlicy

Edyta Wieczorek

Dzień Liczby Pi

Jak w ZSO świętowaliśmy Dzień Liczby Pi - 3.14, czyli 14 marca?

14 marca na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień liczby Pi. Jak co roku nasza szkoła przyłączyła się do tych obchodów.

Konkurs Recytacji Cyfr Liczby Π

      Wygrała Wanessa Noryca, która bezbłędnie podała imponującą liczbę 260 (!!!) cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby pi. Wicemistrzynią została Paulina Krzysztoszek z wynikiem 158 (!) cyfr rozwinięcia dziesiętnego.

 

Happening na forum szkoły: Igła Buffona, czyli jak oszacować liczbę π?

      Igła Buffona - doświadczenie, oparte na prawdopodobieństwie geometrycznym, cieszyło się ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem wielu osób. Uczniowie rzucali drewniane igły na linie równoległe. Eksperyment ten pozwolił prowadzącym i uczestnikom wyznaczyć wartość liczby pi przez wykonanie serii doświadczeń.

Wynik naszego eksperymentu: Π = 3,(116882). Niezłe osiągnięcie! Błąd względny to tylko 9%

R=77;       n=120;          l = t = 50 cm


      Podczas dwóch długich przerw uczniowie naszej szkoły mogli zapoznać się z prezentacją multimedialną na temat liczby Π na forum szkoły.


A także...

Pyszne, domowe wyπeki za małyπeniążek- symboliczną złotówkę - można było kuπć.


Dochód na szczytny cel - karma dla πesków ze schroniska.

Patronat honorowy akcji - Liczba Π. Ze sprzedaży uzyskaliśmy 355 złotych.

 

Agnieszka Grygowska