II Międzyszkolnej Grze Ulicznej „Tropiciele Historii”


„Wszystko, czego się dotąd nauczyłeś, zatraci sens,

jeśli nie potrafisz znaleźć zastosowania dla tej wiedzy.”

Paulo Coelho

7 czerwca dwie grupy złożone z uczniów klas drugich M. Kiryk , M. Buriak, N. Krzysztoszek, W. Baran, H. Nowak, M. Gnych, K. Porada oraz P. Żelazowski reprezentowały Gimnazjum nr 2 w II Międzyszkolnej Grze Ulicznej „Tropiciele Historii”. Do rywalizacji przystąpiło pięć grup gimnazjalistów naszej Gminy.

Cele gry:

- propagowanie wiedzy historycznej

- wyrabianie w uczniach nawyku dociekliwości poznawczej

- rozwijanie zainteresowania uczniów historią regionu.

Zadaniem uczestników było poruszanie się pomiędzy poszczególnymi punktami kontrolnymi znajdującymi się na terenie Nowogardu oraz wykonywanie następujących po sobie zadań związanych z historią miasta. Za każde wykonane zdanie grupa otrzymywała punkty, których liczba była zależna od stopnia poprawności lub czasu jego realizacji.

I miejsce Gimnazjum nr 1

II miejsce Gimnazjum nr 3

III miejsce Gimnazjum nr 2 w składzie N. Krzysztoszek, W. Baran, H. Nowak, M. Gnych

IV miejsce Gimnazjum nr 2 w składzie M. Kiryk, M. Buriak, K. Porada, P. Żelazowski

Wszystkim uczestnikom bardzo gratulujemy i z niecierpliwością czekami na kolejną edycję gry ulicznej „Tropiciele historii”.

I.Pędziwiatr, M. Banasiak

Konkurs Wiedzy o Kulturze Świata Antycznego 2018


„Małe szanse są często początkiem wielkich przedsięwzięć.”

Demostenes

Uczniowie Gimnazjum nr 2 w Nowogardzie po raz piąty brali udział w konkursie  „Wiedzy o Kulturze Świata Antycznego” dla szkół gimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego. Konkurs odbył się pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz Kuriera Szczecińskiego w ramach projektu edukacyjnego Akademia Antyczna.

Konkurs był dwuetapowy. I etap odbył się w szkole, każdy uczestnik musiał odpowiedzieć na 20 pytań testowych oraz przygotować dwie prace plastyczne z wykorzystaniem złotego środka. Najlepsza trójka Maja Buriak kl. IIB, Michalina Kiryk IIB i Kacper Porada kl. IID osiągnęła wystarczającą ilość punktów umożliwiając sobie tym samym udział w II etapie konkursu. Sukces bardzo nas ucieszył gdyż do drugiego etapu dostało się dziewiętnastu uczestników w tym nasi reprezentanci.

II etap odbył się 22 marca 2018 roku w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Szczecinie. Etap był złożony i znacznie trudniejszy. Ten etap składał się z dwóch części.

 W pierwszej części uczestnicy rozwiązywali test wyboru w którym musieli wykazać się  wiedzą z zakresu historii sztuki. W drugiej części ustnej wszyscy zmagali się z pytaniami z zakresu mitów oraz interpretacji tekstów źródłowych. Z pośród naszych reprezentantów najlepszy wynik uzyskał Kacper Porada zajmując 12 miejsce. Pozostali uczestnicy, również zajęli wysokie miejsca. Serdecznie granulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 I. Pędziwiatr

Inter Eko 2018

W związku ze zbliżającym się Festiwalem Filmów Ekologicznych EKOFILM, dnia 25 kwietnia 2018 uczniowie Gimnazjum nr 2 wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego INTER-EKO, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II w Nowogardzie. Konkurs miał na celu popularyzację wiedzy z zakresu ekologii i języka angielskiego oraz propagowanie ochrony środowiska.

Do konkursu przystąpiły trzy drużyny z nowogardzkich szkół: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 4 oraz Gimnazjum nr 2. W pierwszej części konkursu uczniowie rozwiązywali test o tematyce ekologicznej w języku angielskim. W drugiej części używając pasteli do tkanin uczniowie tworzyli nadruk na koszulkach po czym ustnie prezentowali efekty swojej pracy. Drużyna Gimnazjum nr 2 w składzie Izabela Bojanowicz, kl. IIIa, Hanna Kucal, kl. IIIc, i Mateusz Rączka, kl. IIIb, poradziła sobie doskonale! Bardzo dobrze rozwiązany test, oryginalny pomysł na koszulkę oraz niesztampowy sposób jej prezentacji złożyły się na uzyskanie najwyższej lokaty w konkursie!

Gratulujemy!

K. Durska

Rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne

 

Egzamin gimnazjalny w tym roku odbywa się w dniach: 18, 19 i 20 kwietnia. Na początek uczniowie zmierzyli się z testem z części humanistycznej, potem z matematyczno-przyrodniczej. W piątek czeka ich test z języka obcego. Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2018 zostaną ogłoszone 16 czerwca. Dobry wynik na egzaminie gimnazjalnym 2018 to przepustka do szkoły średniej.