Sprzątanie Świata 2014


 

Dnia 19 września 2014 rozpoczęła się dwudziesta pierwsza edycja ogólnopolskiej kampanii  Sprzątanie Świata – Polska 2014. Jak co roku, do akcji przyłączyli się Uczniowie naszej szkoły.  Od rana, wyposażeni w worki i rękawice jednorazowe, wyruszyliśmy posprzątać tereny wokół szkoły.

Uczniowie klasy I B Gimnazjum na ten dzień zaplanowali wycieczkę rowerową do Kuźni Płotkowo, gdzie w myśl tegorocznego hasła „Turysto, szanuj środowisko!”  posprzątali okoliczne lasy.

 

Opiekun SK LOP

Katarzyna Durska

 

"Narodowe Czytanie ku pokrzepieniu serc”


 

Po raz trzeci w całym kraju odbyła się akcja „Narodowe Czytanie”, zainicjowana przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Tym razem czytano „Trylogię” Henryka Sienkiewicza. Publiczne czytanie "Trylogii" Henryka Sienkiewicza odbyło się w całej Polsce 6 września 2014 roku, w Warszawie o godzinie 12.00 w Ogrodzie Saskim z udziałem inicjatora projektu Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Znani polscy aktorzy czytali "Potop" - jedną  z najsłynniejszych polskich powieści, której pierwsze odcinki pojawiły się w prasie 130 lat temu.

Czytaj więcej: "Narodowe Czytanie ku pokrzepieniu serc”

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

 odbędzie się

1 września 2014

o godzinie 10.00

 


TEST Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

UWAGA!

UCZNIOWIE KLAS PIERWSZYCH GIMNAZJUM

DNIA 1 WRZEŚNIA ( PO APELU ) ODBĘDZIE SIĘ TEST Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO, NA PODSTAWIE KTÓREGO DOKONANY ZOSTANIE PODZIAŁ NA GRUPY JĘZYKOWE.

OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA. PROSIMY WZIĄĆ Z SOBĄ PRZYBORY DO PISANIA.