Uroczyste zakończenie roku szkolnego


„Wrzesień, październik, listopad, grudzień, styczeń luty marzec kwiecień, maj, czerwiec i...

Wakacje! Znów będą wakacje! Na pewno mam rację, wakacje będą znów!”

 

23 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017. Tego dnia wszystkim dopisywał humor -czuliśmy już wakacje. Po odśpiewaniu hymnu głos zabrał pan dyrektor Leszek Becela w kilku słowach podsumował miniony rok szkolny jednocześnie życzył wspaniałych wakacji a przede wszystkim bezpiecznych.

Na uroczystym apelu  w imieniu burmistrza Gminy Nowogard radna Pani Anna Wiąz wręczyła uczennicy klasy III B Mai Kowalskiej nagrodę „Młody Talent Ziemi Nowogardzkiej” .  

Były też smutne chwile młodsza część społeczności uczniowskiej pożegnała uczniów klas trzecich. Pan dyrektor wraz z wychowawcami wręczył najlepszym uczniom świadectwa z wyróżnieniem, a także nagrody za udział w konkursach.

Nauczyciele wychowania fizycznego również podziękowali uczniom za reprezentowanie szkoły i osiągnięcie wysokich wyników w zawodach sportowych. W ramach podziękowania nagrodzone został osoby najbardziej angażujące się w życie szkoły – Samorząd Uczniowski. Nagrody wręczyła pani Izabella Pędziwiatr opiekun SU. Po części oficjalnej wszyscy udali się wraz z wychowawcami do swoich klas.

I.Pędziwiatr

Znów zwycięstwo w potyczkach z ortografią!

Tradycją stał się udział naszej szkoły w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym w Przybiernowie. W tym roku także trzyosobowa grupa szkolnych finalistek zmagała się z zawiłościami polskiej ortografii i ,przede wszystkim, z silną konkurencją  - uczniami szkół goleniowskich, nowogardzkich, przybiernowskiej i kamieńskiej. Z tych potyczek nasze dziewczyny (Magda Olejnik z III B,  Patrycja Banasiak z II D,  Małgosia Pertkiewicz z I B) wyszły "z tarczą", zajmując drużynowo drugie miejsce.

W konkurencji indywidualnej (dyktando o przeklętym zamku nad Iną) bezapelacyjnie najlepsza  była Małgosia, która zajęła pierwsze miejsce w konkursie, Magda Olejnik także znalazła się w gronie laureatów zajmując drugą lokatę.

Miejsca "na podium" to dla naszych gimnazjalistów  nie pierwszyzna. Niemalże rokrocznie udział w przybiernowskich zmaganiach z pisownią przynosi wspaniały rezultat. Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy i życzymysukcesów na ortograficznej niwie w kolejnej edycji konkursu.

A. Bitenc

Wycieczka do Warszawy


Warszawa da się lubić,
Warszawa da się lubić,
Tu szczęście można znaleźć,
Tutaj serce można zgubić.

Już tej chwili, tej uroczej
Się nie zapomni, się zapamięta.

 

W tygodniu wycieczkowym, w terminie czerwcowym w stolicy byliśmy.

Najciekawsze miejsca w Warszawie zwiedziliśmy.

Do Teatru Narodowego wystrojeni spiesznie zdążaliśmy

I sztukę Moliera ”Turttufe” z Malajkatem, z zaciekawieniem oglądaliśmy.

Przy Grobie Nieznanego Żołnierza nocną zmianę warty podziwialiśmy

I na krótki sen do Agrykoli wrócić musieliśmy.

A od rana w Centrum Nauki Kopernik wiele odkryć dokonaliśmy

I Piotra Rubika wyklaskaliśmy :)

Słoneczne dni z przewodnikiem Sebastianem wykorzystaliśmy.

Stare Miasto, Łazienki, Powązki, Zamek Królewski - wszędzie tam byliśmy.

A gdy już minęło oberwanie chmury,

Na Stadionie Narodowym wdrapaliśmy się do góry.

Z tarasu widokowego panoramę miasta obserwowaliśmy

Pomimo otwartego dachu basenu nie widzieliśmy :).

Ażeby dowiedzieć się, jak w życie ma wejść ustawa,

Czekała nas w Sejmie, przez bramki pirotechniczne przeprawa.

W Muzeum Powstania Warszawskiego niezwykłe emocje przeżyliśmy

A w Wilanowie, na Sobieskiego dworze z sarmatami ucztowaliśmy.

Ostatniego dnia, na dziedzińcu Liceum Batorego, zdjęcia robiliśmy,

Na ostatnie piętro Pałacu Kultury i Nauki wjeżdżaliśmy.

Była jeszcze chwila na pamiątki

I tak zaczęły się powrotu początki...

A. Borzeszkowska, A. Sikorska, M. Łysiak

Królewna Śnieżka i 7 krasnali w Gimnazjum Nr 2

Dnia 8 czerwca 2017 roku odbyła się w sali teatralnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Nowogardzie inscenizacja bajki braci Grimm ,,Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków”. Przygotowali ją w ramach projektu edukacyjnego uczniowie klasy IIc i IIawraz z wychowawcą i nauczycielką języka niemieckiego Anną Sienkowską.

Było to wielkie przedsięwzięcie, łącznie brało udział 28 uczniów i kierowane było do pozostałych uczniów klas II Gimnazjum nr 2.Przedstawienie odbyło się w wersji niemiecko-polskiej. Próby trwały kilka tygodni, było czytanie ról, ćwiczenia fonetyczne, nauka na pamięć, wreszcie występy na scenie i dekorowanie sceny. Młodzi autorzy spisali się bardzo dobrze, zostali nagrodzeni gromkimi brawami przez swoich rówieśników i przez nauczycieli językowców.Tego samego dnia, po południu uczniowie zaprezentowali się swoim najbliższym: rodzicom, rodzeństwui znajomym. Ci również docenili trud, jaki włożyli uczniowie w pracę przy tym przedstawieniu.

W naszej szkole uczniowie dają się poznać w różnych stron, biorąc aktywny udział w wielu imprezach. Zawsze są wysoko za to oceniani i promowani.

Anna Sienkowska