Ze Sportu

Odbyły się pierwsze zawody sportowe w roku szkolnym 2018/2019. 21.09.2018r odbył się turniej piłkarski chłopców w roczniku 2003/2005. Pomimo likwidacji naszego gimnazjum a co za tym idzie mniejszego wyboru zawodników do drużyny nasza szkoła wystawiła reprezentację. W turnieju  w którym wystąpiło 9 zespołów,  nasi reprezentanci zajęli 4 miejsce, uzyskując następujące wyniki :

Gimnazjum nr 2 – SP nr 4 z oddz. gimnazjalnymi 1:1

Gimnazjum nr2 – SP Długołęka z oddz. gimnazjalnym 1:0

Pomimo następującego bilansu tj. remisu z późniejszym zwycięzcą turnieju oraz zwycięstwa nie udało się awansować do finału.

Op. J. Jackowski


 

 

 

W dniu 01.10.2018r na stadionie miejskim i przyległym terenie odbyły się sztafetowe biegi przełajowe. Drużyna chłopców naszego gimnazjum nr 2 zajęła : I miejsce. Zwycięski zespół to :

Adrian Lisiecki, Dominik Solarski, Mateusz Gnych, Wojciech Michalski, Bartosz Gronowski, Michał Gęs, Kacper Porada, Piotr Żelazowski, Jurek Szymon, Kryspin Mizuło, Marek Kowalczyk, Filip Witaszczyk, Gustaw Klukowski, Bartłomiej Motłoch, Miłosz Borowiecki, Daniel Karólczak.

Op. J. Jackowski 

SUKCES NATALII LUBERADZKIEJ

Dnia 07.10.2018 odbył się V Nowogardzki Bieg Uliczny. Jak co roku nasi uczniowie brali w nim udział. Najwyższe podium w kategorii klas 7 i 8 oraz klas  gimnazjalnych przypadło uczennicy Natalii Luberadzkiej. Po pokonaniu dystansu 1600m na metę przybiegła pierwsza.

Natalia jest uczennicą, która po raz piąty bierze udział w nowogardzkich biegach i po raz piąty znajduje się w pierwszej trójce najlepszych biegaczek. Serdecznie gratulujemy Natalii i życzymy dalszych sukcesów.

I. Szymańska

Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2018


„Bez społeczeństwa obywatelskiego nie ma demokracji.”

 

08 października 2018 roku w ZSO odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Do przeprowadzenia wyborów powołano Szkolną Komisję Wyborczą.

Frekwencja wyniosła 85 % .W głosowaniu wzięło udział 114 uczniów.

 

O to skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2018/2019

 

Saja Aleksandra – przewodnicząca

Pertkiewicz Małgorzata – zastępca

Gadzaliński Filip – skarbnik

 

Członkowie :

- Kiryk Michalina

- Kostrzanowska Kinga

- Kwinta Paula

- Porada Kacper

- Załuska Jakub

I. Pędziwiatr

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2018


„Akcja segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”

Dnia 21 września uczniowie naszej szkoły dołączyli do ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata 2018. Tegoroczna akcja była jubileuszową - to już dwudziesty piąty raz, gdy pokazujemy, że nie pozostajemy obojętni na czystość miejsca, w którym żyjemy!


Głównym celem tegorocznej edycji było wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów, które jest kluczowym ze względu na lepsze wykorzystanie „zamrożonych” zasobów w odpadach. Tym sposobem wskazujemy na poszanowanie środowiska, konieczność oszczędzania  energii i wody. 

Co więcej, segregacja odpadów jest także jedną z podstaw Gospodarki Obiegu Zamkniętego (Circular Economy), którą wdrażają Polska i wszystkie inne państwa Unii Europejskiej.

Koordynatorem akcji Sprzątanie Świata 2018 na terenie gminy Nowogard był wydział GKMiOŚ, który zapewnił nam worki, jednorazowe rękawice oraz odbiór wszystkich zebranych śmieci.

opiekun SK LOP Katarzyna Durska