Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2017


„Demokracja wynika z przeświadczenia,

że w zwykłych ludziach tkwią niezwykłe możliwości”

 

25 września 2017 roku odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Jak co roku wywołały one wielkie emocje wśród uczniów. Do przeprowadzenia wyborów powołano Szkolną Komisję Wyborczą. W dniu głosowania panowała niezwykła atmosfera.

O to skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2017/2018 :

  1. Gadzaliński Filip kl. II a
  2. Gardeła Nikola kl. II d
  3. Kałużka Patryk kl. III a
  4. Kwinta Paula kl. II d
  5. Olkowska Sara kl. III a
  6. Pertkiewicz Małgorzata kl. II b
  7. Saja Aleksandra kl. II e
  8. Szymczak Daria kl. II c
  9. Walewska Aleksandra kl. II

I. Pędziwiatr

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017

„Nie ma śmieci – są surowce”

Tradycją naszej szkoły już jest, że każdego roku odpowiadamy pozytywnie na apel ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World. I tak, 15 września 2017 roku, wyposażeni w rękawice i worki na odpady, wyruszyliśmy, aby posprzątać teren wokół szkoły. Ponownie przekonaliśmy się, jak dużo śmieci zalega wokół nas. Jakieś puszki, butelki, worki… W tym roku chcieliśmy spojrzeć na problem nieco inaczej.

Odpady, które pozostawiamy, nie zawsze są czymś niepotrzebnym. W tych śmieciach często drzemie wartościowy surowiec, który może być przetwarzany kilkakrotnie, nawet bez końca. Tak jest chociażby w przypadku aluminiowej puszki! My jesteśmy świadomi tego, że nasze działania mają ogromny wpływ na środowisko i dlatego staramy się minimalizować ilość odpadów oraz prowadzić ich selektywną zbiórkę. Od kilku lat również, Szkolny Samorząd Uczniowski prowadzi zbiórkę starych i bezużytecznych telefonów komórkowych. A na co dzień używamy własnych toreb idąc na zakupy!

Pamiętajmy! Nie twórzmy niepotrzebnych odpadów! Kiedy tylko jest okazja zwracajmy uwagę, że nie ma śmieci – są surowce!

opiekun SK LOP

Katarzyna Durska

Uroczysty apel z okazji rozpoczęcia Roku Szkolnego 2017/2018

Wszystko dobre, co się dobrze kończy. Niestety, skończyły się wakacje. Pamiętajmy jednak o tym, że dobre, miłe i fajne rzeczy przydarzają się nam nie tylko w czasie wakacji, ale także mogą nas spotkać podczas roku szkolnego, tu, w naszej szkole.

W imieniu Samorządów Uczniowskich życzymy wielu sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym. Nauczycielom wyrozumiałości i cierpliwości, a Wam, koledzy i koleżanki, zapału w zdobywaniu wiedzy.

I. Pędziwiatr

Uroczyste zakończenie roku szkolnego


„Wrzesień, październik, listopad, grudzień, styczeń luty marzec kwiecień, maj, czerwiec i...

Wakacje! Znów będą wakacje! Na pewno mam rację, wakacje będą znów!”

 

23 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017. Tego dnia wszystkim dopisywał humor -czuliśmy już wakacje. Po odśpiewaniu hymnu głos zabrał pan dyrektor Leszek Becela w kilku słowach podsumował miniony rok szkolny jednocześnie życzył wspaniałych wakacji a przede wszystkim bezpiecznych.

Na uroczystym apelu  w imieniu burmistrza Gminy Nowogard radna Pani Anna Wiąz wręczyła uczennicy klasy III B Mai Kowalskiej nagrodę „Młody Talent Ziemi Nowogardzkiej” .  

Były też smutne chwile młodsza część społeczności uczniowskiej pożegnała uczniów klas trzecich. Pan dyrektor wraz z wychowawcami wręczył najlepszym uczniom świadectwa z wyróżnieniem, a także nagrody za udział w konkursach.

Nauczyciele wychowania fizycznego również podziękowali uczniom za reprezentowanie szkoły i osiągnięcie wysokich wyników w zawodach sportowych. W ramach podziękowania nagrodzone został osoby najbardziej angażujące się w życie szkoły – Samorząd Uczniowski. Nagrody wręczyła pani Izabella Pędziwiatr opiekun SU. Po części oficjalnej wszyscy udali się wraz z wychowawcami do swoich klas.

I.Pędziwiatr