Uroczysty apel z okazji rozpoczęcia Roku Szkolnego

 

Wszystko dobre, co się dobrze kończy. Niestety, skończyły się wakacje. Pamiętajmy jednak o tym, że dobre, miłe i fajne rzeczy przydarzają się nam nie tylko w czasie wakacji, ale także mogą nas spotkać podczas roku szkolnego, tu, w naszej szkole.

W imieniu Samorządów Uczniowskich życzymy wielu sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym. Nauczycielom wyrozumiałości  i cierpliwości, a Wam, koledzy i koleżanki, zapału w zdobywaniu wiedzy.

I. Pędziwiatr

Zakończenie roku szkolny 2017/2018


„Lato, lato, lato czeka

Razem z latem czeka rzeka

Razem z rzeką czeka las…”

 

22 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. Tego dnia wszystkim dopisywał humor -czuliśmy już wakacje. Po odśpiewaniu hymnu głos zabrał pan dyrektor Leszek Becela w kilku słowach podsumował miniony rok szkolny jednocześnie życzył wspaniałych wakacji a przede wszystkim bezpiecznych.

Na uroczystym apelu wiceburmistrz Pan Krzysztof Kolibski w imieniu burmistrza Roberta Czapli wręczył uczennicom Malwinie Oślizło oraz Izabeli Bojanowicz nagrodę „Młody Talent Ziemi Nowogardzkiej”.  


Rada Rodziców w tym roku szkolnym postanowiła przyznać stypendium uczennicom za godne reprezentowanie szkoły i gminy. Stypendia otrzymały: Sara Olkowska oraz Nikola Wielowska.

Były też smutne chwile młodsza część społeczności uczniowskiej pożegnała uczniów klas trzecich. Pan dyrektor wraz z wychowawcami wręczył najlepszym uczniom świadectwa
z wyróżnieniem, a także nagrody za udział w konkursach.

Nauczyciele wychowania fizycznego podziękowali uczniom za reprezentowanie szkoły i osiągnięcie wysokich wyników w zawodach sportowych. Samorząd Uczniowski nagrodził osoby najbardziej angażujące się w życie szkoły.  Nagrody wręczyła pani Izabella Pędziwiatr opiekun SU. Po części oficjalnej wszyscy udali się wraz z wychowawcami do swoich klas.

I. Pędziwiatr

Wszystkie drogi prowadzą do RZYMU

„Rzym jest miastem, w którym każdy człowiek znajduje swój drugi dom, drugą ojczyznę, ojczyznę ducha.” Te słowa przypisuje się poetom angielskim, którzy w okresie

romantyzmu dość często odwiedzali Wieczne Miasto, szukając w nim natchnienia i śladów tajemniczej przeszłości.

Od 10 do 13 czerwca uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących przebywali w Rzymie. Przez cztery dni grupa poznawała historię Wiecznego Miasta. Intensywne zwiedzanie było poprzeplatane odpoczynkiem, włoską pizzą, makaronem, lodami oraz plażowaniem nad Morzem Tyrreńskim. Wszyscy zażyli kąpieli słonecznych i zaaplikowana im została dawka wiedzy, która ich wzbogaciła. Do domu wrócili bogatsi o nowe doświadczenia.

Cytując uczestników: Rzym zrobił na nas olbrzymie wrażenie…weszliśmy do Muzeów Watykańskich, gdzie przechodząc przez kolejne pomieszczenia dotarliśmy w końcu do wspaniałej Kaplicy Sykstyńskiej. Robi ogromne wrażenie!Po wizycie w miejscu, gdzie odbywa się konklawe ruszyliśmy na zwiedzanie Bazyliki Świętego Piotra. Schodziliśmy po słynnych Hiszpańskich schodach do Barcaccia Fountain.I długo oczekiwana Fontanna di Trevi, do której wszyscy wrzuciliśmy pieniążka … aby wrócić do Romy… Wspaniały Pan Maciek z „Viaggi”, który wszystko wiedział np. gdzie jest kawiarnia z prawdziwymi włoskimi lodami  w 150 smakach, dokładniewiemy już co to znaczy ruch jak w Rzymie… Mimo że nie każdemu chciało się wracać do Polski, wszyscy z wielką radością powitaliśmy naszych bliskich.Wyjazd do Rzymu będziemy wspominać jeszcze przez długi czas. Dziękujemy. Grazie!!!

Uczestnicy

Padwa- Meteory- Delfy- Ateny- Peloponez- Korynt – Mykeny


„Ale kiedy jest się młodym, trzeba zobaczyć różne rzeczy, zbierać doświadczenia, myśli; poszerzać horyzonty”

Joseph Conrad

Wycieczka jest jednym z najmilszych momentów życia każdego ucznia. 09-16 czerwca 2018 roku grupa 35 uczniów naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce do Grecji. Wyruszyliśmy wczesnym popołudniem, jechaliśmy autokarem całą noc, myli się ten kto  myśli, że spaliśmy. Wręcz przeciwnie. W godzinach porannych dotarliśmy do Padwy.

Padwa to miasto w północno-wschodnich Włoszech, w regionie Wenecja Euganejska leżące nad rzeką Bacchiglione na Nizinie Padańskiej.

Pierwsze kroki skierowaliśmy do historycznej części miasta  między innymi mogliśmy zobaczyć - Piazza Prato della Valle, Katedra i baptysterium, Palazzo del Capitanio.

W godzinach popołudniowych ruszyliśmy w dalszą drogę do Ancony. Miasto i gmina w środkowych Włoszech nad Adriatykiem. Nazwa pochodzi od greckiego słowa ankon, oznaczającego łokieć. Ankona jest ważnym portem wojennym i handlowym, mającym także połączenia promowe z Chorwacją i Grecją.

Czekając na zaokrętowanie na promie udaliśmy się na spacer połączony ze zwiedzaniem pięknie zdobionego średniowiecznego kościoła Santa Maria Della Piazza, okazałego budynku Loggia dei Mercanti oraz monumentalnego rzymskiego Łuku Triumfalnego Trajana.

W późnych godzinach wieczornych zostaliśmy zaokrętowani na promie linii Minoan Lines. Noc okazała się krótka po śniadaniu czekając na koniec podróży postanowiliśmy umilić sobie czas słoneczną kąpielą na pokładzie statku. Po wielu godzinach podróży w końcu dobiliśmy do portu Igoumenitsy. Obraliśmy kierunek Delfy.

Przejechaliśmy drogą widokową do wspaniałych klasztorów Meteora usytuowanych na niemal pionowych piaskowych skałach. Noc spędziliśmy w Delfach.

Następnego dnia udaliśmy się do Aten ośrodka życia politycznego i gospodarczego starożytnego miasta- Agory z jej świetnie zachowanym Tezejonem.  Mogliśmy przez chwilę poczuć się jak mieszkańcy współczesnych Aten spacerując po Monastiraki najbardziej ruchliwej części miasta przypominającej jeden wielki bazar pełen restauracji i sklepików. Po dużej dozie wrażeń jakimi uraczyły nas Ateny udaliśmy się w dalszą drogę do Tolo, wspaniale położonej miejscowości wypoczynkowej na Peloponezie.

Tolo to wymarzone miejsce na odpoczynek z czego bardzo chętnie wykorzystaliśmy. Zażywaliśmy słonecznych jak i wodnych kąpieli.

Odpoczynek nie trwał długo następnego dnia udaliśmy się do Myken. Tam mogliśmy zwiedzić odkryte przez Heinricha Schliemanna strefy archeologiczne, przejście przez Bramę Lwic, a następnie do najbardziej okazałego grobu kopułowego, tzw. Grobu Agamemnona. Nasza przygoda z Grecją skończyła się w momencie zaokrętowania na promie powrotnym. Wszyscy wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Mamy nadzieje, że na bardzo długo wycieczka ta zostanie w naszej pamięci, bo przecież zwiedzanie i zabawa to nie wszystko …

Uczestnicy oraz opiekunowie I. Pędziwiatr, K. Durska, J. Dzikowska