Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego

3 listopada 2017 r. w Gimnazjum nr 2 w Nowogardzie odbył się Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego.

W tym dniu gimnazjaliści uczestniczyli w spotkaniu na forum szkoły z Edukatorem, panią Elżbietą Węgrzynowicz, podczas którego zapoznali się z projektem Cyfrowobezpieczni.pl oraz Konkursem Jesteśmy Cyfrowobezpieczni! Zaprezentowany został także film edukacyjny. Zainicjowano nim krótką dyskusję o głównych zagrożeniach, na jakie mogą natknąć się młodzi ludzie korzystający z zasobów internetowych oraz o sposobach radzenia sobie z tymi zagrożeniami.

Ważnym punktem Szkolnego Dnia Bezpieczeństwa Cyfrowego były trzy spotkania warsztatowe z klasami drugimi. Ich tematyka dotyczyła cyberprzemocy, sextingu oraz kreowania wizerunku w sieci. Uczniowie chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami dotyczącymi zagrożeń w Internecie, a także ochoczo pracowali podczas zajęć. Zarówno przed warsztatami, jak i tuż po nich gimnazjaliści wypełnili quizy tematyczne.

Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego zakończyło spotkanie z Radą Pedagogiczną. Zebranym nauczycielom został przedstawiony projekt oraz zasady udziału Szkoły w Konkursie Jesteśmy Cyfrowobezpieczni!

Takie inicjatywy uświadamiają, jak dużą wagę w kształtowaniu bezpiecznych zachowań uczniów w Internecie ma kontynuacja działań zaprezentowanych podczas zajęć w szkole oraz podzielenie się tymi doświadczeniami na spotkaniach z rodzicami.

Więcej informacji: www.cyfrowobezpieczni.pl

Małgorzata Kaczmarek