TO BYŁ BAL NAD BALE!

"Bo coś w szaleństwach jest młodości,
Wśród lotu wichru, skrzydeł szumu,
Co jest mądrzejsze od mądrości,
I rozumniejsze od rozumu ... "
Leopold Staff

Tanecznym krokiem żegnaj się ze szkołą uczniowie Gimnazjum nr 2 w Nowogardzie. 7 czerwca 2019 r. odbył się - ostatni już w historii szkoły - bal gimnazjalny.

Przyszli absolwenci nie tylko pięknie zatańczyli walca, ale również doskonale bawili się przy dźwiękach tzw. belgijki, melodiach Elvisa Presley'a i innych znanych artystów. Tańcom, śpiewom i wzruszeniom nie było końca!

W części artystycznej gimnazjaliści, którzy wcielili się w role jaskiniowców, przenieśli zaproszonych gości w prehistoryczny czas i z przymrużeniem oka zaprezentowali „masowe wymieranie” swojego gatunku. Jeszcze raz udowodnili, że ich talentu, determinacji, poczucia humoru i zdolności organizatorskich nie był w stanie unicestwić żaden meteoryt :-)

Wychowawcy klas trzecich

Cyberprzemoc

W dniu 15 maja 2019 roku odbyły się zajęcia profilaktyczne ze starszym inspektorem referatu prewencji panią Anną Szczerbą z Komisariatu Policji w Nowogardzie. Pani Anna podjęła bardzo ważny dla naszych uczniów klas 3 temat odpowiedzialności karnej i prawnej nieletniego. W ciekawy i przystępny sposób wyjaśniła czym jest demoralizacja a czym czyn karalny i w  jakich najczęściej sytuacjach w przypadku młodego człowieka kierowane są sprawy do sądu.

Uczniowie dowiedzieli się również w jakich konkretnie przypadkach mogą odpowiadać przed sądem już jako dorośli. W drugiej  części zajęć przedstawiona została historia pewnej uczennicy, która stała się ofiarą cyberprzemocy. Film oglądany przez uczniów był pretekstem do dalszej dyskusji na temat czym jest cybeprzemoc, jak się przed nią uchronić, ale przede wszystkim gdzie szukać pomocy gdy staniemy się jej ofiarą.

Katarzyna Wasyluk

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2019

Szanowni Rodzice,
Drodzy Uczniowie,

Komunikat dotyczący egzaminu gimnazjalnego.

Egzaminy gimnazjalne w Gimnazjum nr 2 odbędą się planowo w dniach 10,11,12 kwietnia 2019r.
Część pierwsza egzaminu rozpoczyna się o godz. 9:00.

Uczniowie obowiązkowo przychodzą do szkoły o godz. 8:00 - spotkanie na forum szkoły.

W dniu 8 kwietnia 2019 r. o godz. 8:00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Nowogardzie rozpoczął się Strajk nauczycieli, który będzie trwał do odwołania.

Odpowiedzialność karna i prawna nieletnich i cyberprzemoc

Katarzyna Wasyluk

Szanowni Rodzice,

w związku z trwającym sporem zbiorowym

od dnia 8 kwietnia 2019 r.(poniedziałek)w szkole może rozpocząć się strajk.

Może to utrudnić lub uniemożliwić opiekę nad uczniami.

Zwracam się do Państwa z prośbą o przewidzenie możliwości zapewnienia swojemu dziecku opieki.

Na bieżąco będziemy Państwa informować o podejmowanych decyzjach.

Prosimy o śledzenie wiadomości w „dzienniku elektronicznym VULCAN” oraz na stronie szkoły www.lo2nowogard.edu.pl

z poważaniem