Kiedy wszystko inne zawiedzie

 

„Kiedy wszystko inne zawiedzie, dajcie za wygraną i idźcie do biblioteki.”

Stephen King

 


 

Początek października to dla klas pierwszych naszej szkoły przygoda z Miejską Biblioteką w naszym mieście. 9 października klasa IC uczestniczyła wraz z opiekunami w lekcji bibliotecznej zorganizowanej przez  Panią Wiesławę Parzybut.

 


 

Podczas zajęć otworzyła się przed nami nieznana historia biblioteki. Zapoznaliśmy się z księgozbiorem dostępnym w wypożyczalni i czytelni działu dla Dzieci i Młodzieży. Mieliśmy również okazję wstąpić w grono czytelników naszego miasta zakładając karty biblioteczne.

 


 

Dopełnieniem lekcji była możliwość uczestniczenia w dwóch wystawach. Na pierwszej wystawie mogliśmy podziwiać prace naszych starszych kolegów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowogardzie , druga to wystawa fotograficzna. Fotografie, które mogliśmy tam oglądać zostały zrobione  podczas Święta Cytryny i Pomarańczy w Menton 2014.

 


 

I.Pędziwiatr, E.Wieczorek