Wycieczka mikołajkowa

11 grudnia 2014 roku uczniowie klas pierwszych gimnazjum wybrali się na wycieczkę do Szczecina. Młodzież rozpoczęła wycieczkę od zwiedzania ,,Podziemnego Szczecina", czyli największego cywilnego schronu w Polsce.

Podczas zwiedzania przewodnik omówił trasę II Wojny Światowej - trasa to rekonstrukcja schronu przeciwlotniczego (LSR - Luftschutz Raume) z okresu II Wojny Światowej, nalotów RAF na Szczecin. Przewodnik poinformował uczniów, że w październiku ubiegłego roku schron gościł szczecińską ekipę filmową nagrywającą zdjęcia do filmu ,,Wielka ucieczka na północ".

Następną atrakcją wycieczki było obejrzenie filmu w Muli kinie ''Wielka szóstka". Film pozytywnie zaskoczył uczniów. Czuło się zaangażowanie i zainteresowanie filmem.
W drodze powrotnej łatwo było odczytać z uśmiechniętych buzi, że wycieczka się podobała.

Izabella Pędziwiatr, Katarzyna Durska, Edyta Wieczorek