Dzień Liczby Pi

Jak w ZSO świętowaliśmy Dzień Liczby Pi - 3.14, czyli 14 marca?

14 marca na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień liczby Pi. Jak co roku nasza szkoła przyłączyła się do tych obchodów.

Konkurs Recytacji Cyfr Liczby Π

Wygrała Wanessa Noryca, która bezbłędnie podała imponującą liczbę 260 (!!!) cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby pi. Wicemistrzynią została Paulina Krzysztoszek z wynikiem 158 (!) cyfr rozwinięcia dziesiętnego.

Happening na forum szkoły: Igła Buffona, czyli jak oszacować liczbę π?

Igła Buffona - doświadczenie, oparte na prawdopodobieństwie geometrycznym, cieszyło się ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem wielu osób. Uczniowie rzucali drewniane igły na linie równoległe. Eksperyment ten pozwolił prowadzącym i uczestnikom wyznaczyć wartość liczby pi przez wykonanie serii doświadczeń.

Wynik naszego eksperymentu: Π = 3,(116882). Niezłe osiągnięcie! Błąd względny to tylko 9%

R=77;       n=120;          l = t = 50 cm

Podczas dwóch długich przerw uczniowie naszej szkoły mogli zapoznać się z prezentacją multimedialną na temat liczby Π na forum szkoły.

A także...

Pyszne, domowe wyπeki za małyπeniążek- symboliczną złotówkę - można było kuπć.

Dochód na szczytny cel - karma dla πesków ze schroniska.

Patronat honorowy akcji - Liczba Π. Ze sprzedaży uzyskaliśmy 355 złotych.

Agnieszka Grygowska