Inter Eko 2018

W związku ze zbliżającym się Festiwalem Filmów Ekologicznych EKOFILM, dnia 25 kwietnia 2018 uczniowie Gimnazjum nr 2 wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego INTER-EKO, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II w Nowogardzie. Konkurs miał na celu popularyzację wiedzy z zakresu ekologii i języka angielskiego oraz propagowanie ochrony środowiska.

Do konkursu przystąpiły trzy drużyny z nowogardzkich szkół: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 4 oraz Gimnazjum nr 2. W pierwszej części konkursu uczniowie rozwiązywali test o tematyce ekologicznej w języku angielskim. W drugiej części używając pasteli do tkanin uczniowie tworzyli nadruk na koszulkach po czym ustnie prezentowali efekty swojej pracy. Drużyna Gimnazjum nr 2 w składzie Izabela Bojanowicz, kl. IIIa, Hanna Kucal, kl. IIIc, i Mateusz Rączka, kl. IIIb, poradziła sobie doskonale! Bardzo dobrze rozwiązany test, oryginalny pomysł na koszulkę oraz niesztampowy sposób jej prezentacji złożyły się na uzyskanie najwyższej lokaty w konkursie!

Gratulujemy!

K. Durska