Konkurs Wiedzy o Kulturze Świata Antycznego 2018


„Małe szanse są często początkiem wielkich przedsięwzięć.”

Demostenes

Uczniowie Gimnazjum nr 2 w Nowogardzie po raz piąty brali udział w konkursie  „Wiedzy o Kulturze Świata Antycznego” dla szkół gimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego. Konkurs odbył się pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz Kuriera Szczecińskiego w ramach projektu edukacyjnego Akademia Antyczna.

Konkurs był dwuetapowy. I etap odbył się w szkole, każdy uczestnik musiał odpowiedzieć na 20 pytań testowych oraz przygotować dwie prace plastyczne z wykorzystaniem złotego środka. Najlepsza trójka Maja Buriak kl. IIB, Michalina Kiryk IIB i Kacper Porada kl. IID osiągnęła wystarczającą ilość punktów umożliwiając sobie tym samym udział w II etapie konkursu. Sukces bardzo nas ucieszył gdyż do drugiego etapu dostało się dziewiętnastu uczestników w tym nasi reprezentanci.

II etap odbył się 22 marca 2018 roku w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Szczecinie. Etap był złożony i znacznie trudniejszy. Ten etap składał się z dwóch części.

 W pierwszej części uczestnicy rozwiązywali test wyboru w którym musieli wykazać się  wiedzą z zakresu historii sztuki. W drugiej części ustnej wszyscy zmagali się z pytaniami z zakresu mitów oraz interpretacji tekstów źródłowych. Z pośród naszych reprezentantów najlepszy wynik uzyskał Kacper Porada zajmując 12 miejsce. Pozostali uczestnicy, również zajęli wysokie miejsca. Serdecznie granulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 I. Pędziwiatr