Ekologicznie zakręceni?

Tradycją Gimnazjum nr 2 wpisaną w tydzień działań ekologicznych towarzyszących EKOFILM-owi stał się konkurs „Ekozabawy językowe”, który od 12 lat przyciąga do naszej szkoły gimnazjalistów z całego miasta.

8 maja 2018 r. w ZSO odbyło się kolejne spotkanie językowych ekomaniaków. Wzięło w nim udział pięć grup z trzech nowogardzkich gimnazjów. Pasjonaci ekologii i języka polskiego zmierzyli się w ośmiu konkurencjach, które związane były z fauną i florą ukrytą w polskiej frazeologii.

Dwa z zaproponowanych zadań wymagały wcześniejszego przygotowania,  ale zarówno piosenki ekologiczne stworzone przez uczniów, jak i stroje z surowców wtórnych, zyskały uznanie jury i duży aplauz wszystkich uczestników, a obie konkurencje określono mianem nietuzinkowych, bowiem uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością i kreatywnością, a także znajomością najnowszych modowych trendów.

Konkurs przebiegał w miłej i humorystycznej atmosferze, która zachęciła uczestników do dalszego działania na rzecz ochrony środowiska, a organizatorki – Pani Anna Nowosielska i Pani Anna Bitenc  po raz kolejny utwierdziły się w przekonaniu, że nauka przez zabawę przynosi najwięcej korzyści i integruje młodzież.

Czy uczniowie biorący udział w naszym konkursie są ekologicznie zakręceni, czy raczej artystycznie, przekonajcie się sami, oglądając galerię zdjęć z tego niecodziennego wydarzenia.

Zwycięskiej drużynie – gimnazjalistom za Szkoły Podstawowej nr 1 - serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę.

Organizatorki