SZKOLENIE WOPR – „BŁĘKITNY PATROL”

22 maja 2018 roku uczniowie klas trzecich Gimnazjum nr 2 wzięli udział w projekcie edukacyjnym „Błękitny Patrol”. Program był skierowany do młodzieży i dotyczył bezpiecznych zachowań i profilaktyki nad wodą. Zajęcia zostały przeprowadzone przez ratowników WOPR w Goleniowie. W pierwszej części prowadzący spotkanie omówili zakres działalności Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W drugiej części uczestnicy zajęć zdobywali wiedzę teoretyczną i pogłębiali praktyczne umiejętności z zakresu pierwszej pomocy przedlekarskiej oraz zasad bezpiecznego wypoczynku nad obszarami wodnymi. Uczniowie ćwiczyli m. in. resuscytację krążeniowo – oddechową, pozycję bezpieczną oraz doskonalili umiejętność opatrywania ran. Mogli również sprawdzić swoją wiedzę grając w grę „Wodomaniacy”. Warsztaty przebiegały w miłej atmosferze, a ich uczestnicy otrzymali dyplom uczestnictwa.

E. Baran