V Sympozjum Przyrodnicze

W czwartek 24 maja 2018 roku grupa uczniów z klasy II c i II d wraz z przedstawicielami siódmych klas Szkoły Podstawowej nr 3 pod opieką p. Małgorzaty Kaczmarek uczestniczyła w V Sympozjum Przyrodniczym organizowanym przez Zespół Szkół w Resku. Tegoroczne spotkanie poświęcone było pszczołom. Podczas wykładu p. Janusza Owsianika – prezesa Koła Pszczelarskiego, młodzież miała okazję poznać sekretne życie tych owadów oraz efekty ich trudnej pracy.

W czasie trwania sympozjum uczniowie obejrzeli wystawę pszczelarską, degustowali słodkości na bazie miodu, wzięli udział w warsztatach wyrobu naturalnych kosmetyków oraz rozwiązali szereg zagadek,  grając w Escape Room. Mile spędzony czas zakończył się wspólnym grillem i pamiątkowymi zdjęciami.

Małgorzata Kaczmarek