Środa popielcowa

Środą popielcową rozpoczęliśmy  wielki post, czas w którym chcemy bardziej odnaleźć siebie i Boga. W piątek, 8 marca 2019 r. wybraliśmy się wraz z s. Mironą na wielkopostne czuwanie młodych do szczecińskiego Seminarium. Tematem było powołanie.

Towarzyszyły nam w relikwiach ks. Jan Bosko, jeden ze świętych patronów tegorocznych ŚDM. Oddaliśmy się Maryi w Apelu Jasnogórskim. Na tę noc pobłogosławił i odwiedził nas ks. arcybiskup Andrzej. Z ciekawością słuchaliśmy świadectwa i katechezy ks. Dominika, potem świadectw powołania: ks. Daniela powołania do kapłaństwa, s. Łucji powołania do bycia siostrą, Beaty i Marcina spełniających powołanie do małżeństwa. W sercu i duszy jeszcze słyszymy muzykę, teksty piosenek: " Szukajcie Pana...", " Bo nie ma większej miłości, niż ta...", "Dzięki Ci, za Twój Krzyż..." i wiele innych. Trwaliśmy na adoracji i modlitwie o nowe powołania, o odwagę odpowiedzi na całe życie w małżeństwie i na wieczność w kapłaństwie, konsekracji...

Pozostał nam  w pamięci obraz ponad 20 kapłanów celebrujących Eucharystię, siostry zakonne, które, odnowiły swoje śluby Jezusowi podczas Eucharystii i słowo ks. Marcina, który wracał myślą do spotkania papieża Franciszka w Panamie, podczas ŚDM, powtarzając Jego przesłanie: "jesteśmy Bożym TERAZ... "

Boże piękno dotknęło nas na koniec podczas drogi krzyżowej w niezwykłej atmosferze śpiewanych pieśni, w wyciemnionym kościele przy zapalonych lampionach, przez którą poprowadzili nas bracia klerycy. Podążyliśmy za Barankiem, podchodząc i przytulając się do Krzyża.

Niech to doświadczenie, różne obrazy, myśli, spotkanie Boga pomoże nam być coraz bardziej dobrymi ludźmi.

Gimnazjaliści