Noc adwentowa

W adwentową noc z 14 na 15 grudnia br. kilkaset osób wzięło udział w nocnym czuwaniu młodych w Szczecinie. Wśród nich nie zabrakło młodzieży z naszej szkoły.

Na początku zostały wprowadzone relikwie patrona młodzieży – św. Stanisława Kostki. Później odśpiewaliśmy wspólnie Akatyst – starożytną pieśń ku czci NMP Bogurodzicy.

Po modlitewnym śpiewie odbyła się konferencja, którą poprowadził gość specjalny spotkania – bp warszawsko-praski Marek Solarczyk, który odpowiada w Episkopacie Polskim za młodzież i był uczestnikiem Synodu Biskupów w Rzymie. Bp Marek jako jedyny z grona polskich biskupów uczy jeszcze w szkole katechezy i bardzo ceni sobie możliwość takiego kontaktu z młodzieżą. Odpowiadał także żywo i z humorem na pytania zadawane przez młodzież.

W trakcie spotkania specjalne błogosławieństwo otrzymało 14 młodych ludzi, którzy już w styczniu wyjadą do Panamy i spotkają się z papieżem Franciszkiem i młodzieżą z różnych zakątków świata. Do Panamy wybiera się ponad 3 tys. młodych Polaków.

Po nabożeństwie „Posłania”, zostaliśmy zaproszeni do Adoracji Najświętszego Sakramentu i Spowiedzi św., aby dobrze przygotować się do świąt Bożego Narodzenia. Po duchowym umocnieniu czekał na nas nocny posiłek i taneczna integracja w holu seminaryjnym.

Punktem centralnym czuwania była uroczysta Msza św. Roratnia, której przewodniczył ks. bp Marek Solarczyk wraz z kapłanami – opiekunami młodzieży. W homilii celebrans zachęcił nas do odważnego dawania świadectwa wiary, wzajemnego wsparcia i otwartości na działanie Ducha Świętego. Radośni choć trochę zmęczeni nad ranem wróciliśmy do domu.

Gimnazjaliści