Odpowiedzialność karna i prawna nieletnich i cyberprzemoc

W dniu 15 maja 2019 roku odbyły się zajęcia profilaktyczne ze starszym inspektorem referatu prewencji panią Anną Szczerbą z Komisariatu Policji w Nowogardzie. Pani Anna podjęła bardzo ważny dla naszych uczniów klas 3 temat odpowiedzialności karnej i prawnej nieletniego. W ciekawy i przystępny sposób wyjaśniła czym jest demoralizacja a czym czyn karalny i w  jakich najczęściej sytuacjach w przypadku młodego człowieka kierowane są sprawy do sądu.

Uczniowie dowiedzieli się również w jakich konkretnie przypadkach mogą odpowiadać przed sądem już jako dorośli. W drugiej  części zajęć przedstawiona została historia pewnej uczennicy, która stała się ofiarą cyberprzemocy. Film oglądany przez uczniów był pretekstem do dalszej dyskusji na temat czym jest cybeprzemoc, jak się przed nią uchronić, ale przede wszystkim gdzie szukać pomocy gdy staniemy się jej ofiarą.

Katarzyna Wasyluk