WYCIECZKA DO HISZPANII

WYCIECZKA DO HISZPANII

Nasza wycieczka to niewątpliwie jedna z tych większych form podróży – 36 godzin w autokarze w jedną stronę z 9 godzinną przerwą na… zwiedzanie Avignonu, pachnącego lawendą i taniec w kroplach deszczu na znanym moście przerzuconym przez Rodan. I wszystko było jak w wierszu Baczyńskiego:

Image

„Wirują ptaki płowozłote jak lutnie, co uciekły z rąk. W lasach zielonych - białe łanie uchodzą w coraz cichszy taniec. Tańczą panowie, tańczą panie "na moście w Awinion".

Image

Do Lloret de Mar dotarliśmy późną nocą, ale już od rana delektowaliśmy się słońcem na plaży wybrzeża Costa Brava. Zwiedzanie Hiszpanii to na pewno niezapomniane przeżycia –ogrody w Blanes zachwycają, architektura Gaudiego budzi niekłamany podziw, a wizyta na stadionie FC Barcelony Camp Nou powoduje wzrost adrenaliny i szybsze bicie serca. Dla miłośników sztuki przewidziano inne atrakcje - zwiedzanie Figueras -Muzeum Salvadora Dali w północnej Katalonii, miejsca magicznego o niepowtarzalnym klimacie.

Pełni wrażeń wracaliśmy do Polski przez Monako, które również zachwyciło nas przepięknymi widokami, bogactwem limuzyn, przepychem budowli i wspaniałym pałacem Grimaldich.

Może kiedyś tu powrócimy? A za rok…. kolejna podróż? Świat jest pełen pięknych miejsc i tylko od nas zależy, czy będziemy chcieli je odkryć na nowo.