Konkurs świetlicowy ,,wiedzy o sporcie"

W świetlicy szkolnej odbył się konkurs wiedzy o sporcie, w którym udział wzięli uczniowie klas III gimnazjum. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy na temat wybranych dyscyplin, zapoznanie
z historią polskiego i międzynarodowego sportu oraz utrwalenie podstawowych przepisów i zasad gry.

Zadania konkursowe składały się z testu wiedzy zawierającego 51 pytań.

Oto zwycięzcy:

I miejsce Bartosz Horbacz kl. III a

II miejsce Kacper Torzewski kl. III d

III miejsce Radosław Ciechanowski kl. III a

W nagrodę zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy pamiątkowe i punkty dodatnie
z zachowania. Gratulacje!

wychowawca świetlicy

Edyta Wieczorek

UCZNIOWIE DZIĘKUJĄ POWSTAŃCOM

UCZNIOWIE DZIĘKUJĄ POWSTAŃCOM. AKCJA "BohaterON - WŁĄCZ HISTORIĘ.

"BohaterON" to ogólnopolski projekt patriotyczny, którego celem jest upamiętnienie i uhonorowanie żyjących uczestników Powstania Warszawskiego.

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w tej zaszczytnej akcji. Wykazali się postawą patriotyczną, wysyłając podziękowania tym, którzy walczyli o wolną Polskę.

E. Bosiacka

Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2017

„Demokracja wynika z przeświadczenia,

że w zwykłych ludziach tkwią niezwykłe możliwości”

25 września 2017 roku odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Jak co roku wywołały one wielkie emocje wśród uczniów. Do przeprowadzenia wyborów powołano Szkolną Komisję Wyborczą. W dniu głosowania panowała niezwykła atmosfera.

O to skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2017/2018 :

1. Gadzaliński Filip kl. II a
  2. Gardeła Nikola kl. II d
  3. Kałużka Patryk kl. III a
  4. Kwinta Paula kl. II d
  5. Olkowska Sara kl. III a
  6. Pertkiewicz Małgorzata kl. II b
  7. Saja Aleksandra kl. II e
  8. Szymczak Daria kl. II c
  9. Walewska Aleksandra kl. II

I. Pędziwiatr

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017

„Nie ma śmieci – są surowce”

Tradycją naszej szkoły już jest, że każdego roku odpowiadamy pozytywnie na apel ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World. I tak, 15 września 2017 roku, wyposażeni w rękawice i worki na odpady, wyruszyliśmy, aby posprzątać teren wokół szkoły. Ponownie przekonaliśmy się, jak dużo śmieci zalega wokół nas. Jakieś puszki, butelki, worki… W tym roku chcieliśmy spojrzeć na problem nieco inaczej.

Odpady, które pozostawiamy, nie zawsze są czymś niepotrzebnym. W tych śmieciach często drzemie wartościowy surowiec, który może być przetwarzany kilkakrotnie, nawet bez końca. Tak jest chociażby w przypadku aluminiowej puszki! My jesteśmy świadomi tego, że nasze działania mają ogromny wpływ na środowisko i dlatego staramy się minimalizować ilość odpadów oraz prowadzić ich selektywną zbiórkę. Od kilku lat również, Szkolny Samorząd Uczniowski prowadzi zbiórkę starych i bezużytecznych telefonów komórkowych. A na co dzień używamy własnych toreb idąc na zakupy!

Pamiętajmy! Nie twórzmy niepotrzebnych odpadów! Kiedy tylko jest okazja zwracajmy uwagę, że nie ma śmieci – są surowce!

opiekun SK LOP

Katarzyna Durska